مراقبت پس از عمل سزارین

 1.   استحمام : در صورتی که پانسمان شما ضد آب است روز پس از مرخص شدن از بیمارستان دوش ایستاده می توانید بگیرید .ولی اگر پانسمان شما معمولی است از روز سوم پس از سزارین یعنی 48 ساعت بعد از عمل جراحی می توانید دوش ایستاده بگیرید و هر روز هم می توانید تکرار نمایید .
 2.   محل بخیه ها را به صورت ملایم توسط شامپو و یا صابون با کف دست شستشو دهید و از لیف حمام تا دو هفته استفاده نکنید .
 3.   در صورتی که محل بخیه ها ترشح یا خونریزی ندارد نیازی به پانسمان مجدد نمی باشد و می توانید محل عمل را پس از استحمام با سشوار خشک کنید .
 4.   جهت پیشگیری از شل شدن جدار شکم از شکم بند یا یک شال نازک استفاده کنید و لی مراقب باشید روی محل قرار نگیرد .
 5.   تغذیه خوب داشته باشید و از خوردن شیرینی و شکلات که باعث افزایش وزن شما می شود و ارزش غذایی خوبی هم ندارد تا حد امکان اجتناب کنید .در عوض گوشت یا مرغ اب پز و میوه جات و سبزی جات پخته و لبنیات به وفور استفاده کنید .سعی کنید غذاهای نفاخ مثل حبوبات ، اب میوه های کارخانه ای و ... تا سه روز استفاده نکنید .
 6.   زیاد راه بروید . هر چه در راه رفتن فشار زیادتر باشد زودتر به زندگی روزمره بازگشت می کنید . اجازه انجام ورزشی از روز دهم به بعد در اولین ویزیت پزشک معالج به شما داده می شود .
 7.   تا 40 روز پس از سزارین از مقاربت خودداری کنید و قبل از ان جهت ویزیت به پزشک خود مراجعه کنید
 8.   از بلند کردن اجسام سنگین تر از 3-4 کیلو به خصوص در 10 روز اول اجتناب کنید و سعی کنید تا دو هفته از کمک اطرافیان در انجام کارهای منزل بهره مند شوید .
 9.   در صورت مشاهده تب ، التهاب از ناحیه عمل ( یعنی قرمزی ، درد ، ترشح ) و خونریزی شدید و غیرعادی به بیمارستان یا پزشک مربوطه مراجعه نمایید .
 10.   مرتب از دو سینه شیر بدهید و در صورت حالات غیرعادی مثل سفتی سینه ، درد قرمزی و تب به پزشک خود مراجعه کنید .
 11.   ده روز پس از عمل حتما به پزشک خود مراجعه کنید .

درباره دکتر شادیان

دکتر مهناز شادیان در سال 1383 از دانشگاه مشهد با رتبه اول فارغ التحصیل گردید و پس از ان موفق به اخذ بورد تخصصی زنان همان دانشگاه شد . دکتر شادیان هم اکنون در شهر مشهد به عنوان جراح و متخصص زنان و زایمان در چندین بیمارستان دولتی ، خصوصی و خیریه مشغول فعالیت های درمانی می باشند.

خدمات مطب

لابیاپلاستی،هودکتومی،تنگ کردن واژن ،رفع موهای زاید با پیشرفته ترین دستگاه ها،روشن سازی واژن ،جوانسازی واژن ،حجم دهی واژن ،رفع اسکار و استریا و کربوکسی تراپی ،مزوتراپی، کرایوتراپی، IUD گذاری، پاپ اسمیر